Powrót

 

Ślub i wesele w plenerze - wskazówki.

Coraz częściej narzeczeni rozważają ślub i wesele w plenerze. Staje się to coraz bardziej popularne, chociażby ze względu na fakt, że tegoroczna pogoda sprzyjała takim przyjęciom. Dodatkowo, na świeżym powietrzu można zorganizować równie magiczną atmosferę porównywalną do tej w kościele. Morze kwiatów, pięknie przystrojony łuk, dekoracje ław dla gości i słońce - to gwarantowany sukces ślubu w plenerze. 

Często także restauracje i karczmy oferują możliwość zaślubin na świeżym powietrzu, ale z weselem w lokalu. Innym proponowanym rozwiązaniem są namioty, w których można zorganizować zabawę i nawet w razie deszczu gościom nie grozi zmoknięcie.

 

Ślub cywilny, a ślub kościelny w plenerze.

Ślub cywilny w plenerze nie stanowi już problemu - urzędnicy są w stanie dojechać do wskazanego przez nas miejsca w celu udzielenia ślubu. Zdarzają się nawet plenerowe śluby za granicą - w tym przypadku trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami na pokrycie dojazdu urzędnika. 

Niestety inaczej sytuacja wygląda w przypadku ślubu kościelnego. Należy uzyskać zgodę proboszcza parafii, następnie wystosować prośbę o dyspensę do biskupa. Ten proces jest bardziej czasochłonny i wymaga podjęcia większej ilości działań, ale nie jest niemożliwy.

 

Wesele w namiocie?

Możliwości są dwie, tak jak wspominałam - wesele w lokalu bądź najem namiotu.

Jeżeli decydujemy się na ślub w okresie letnim, to wybór wydaje się prostszy! Jeśli wybieramy ślub w plenerze, to wesele także może się odbyć w tej konwencji!

Doskonałym rozwiązaniem są namioty weselne. Obecnie to już piękne przenośne sale. Oferta jest ogromna i jest w czym wybierać. Deszcz, burza, czy wręcz żar lejący się z nieba to już nie problem. Pełne wyposażenie namiotu gwarantuje doskonałą zabawę. Klimatyzacja, oświetlenie, nagłośnienie, stoły, zastawa nie odbiegają w żadnej kwestii lokalom. Możemy wybierać w ofertach namiotów różnego kształtu - okrągłych, kwadratowych, prostokątnych, ze ścianami imitującymi szyby bądź całkowicie zakrytymi. Namioty weselne występują w różnych rozmiarach, zatem nie musimy się martwić, że mamy za mało bądź za dużo gości. Również miejsce pod namiot nie stanowi już żadnego problemu - firmy zajmujące się najmem dysponują odpowiednim sprzętem, dzięki któremu namiot może stanąć nawet na niezbyt  równej powierzchni.

 

Podsumowując - ślub i wesele w plenerze to doskonała alternatywa dla standardowej uroczystości. Organizacja takiej zabawy nie stanowi większego nakładu pracy, jak mogłoby się wydawać. Zatem jeżeli zastanawiacie się jeszcze nad wyborem miejsca, poniżej załączam zdjęcia, które mam nadzieje pomogą Wam podjąć odpowiednią decyzję :)

 

DO USŁYSZENIA!