Powrót

 

Temat obrączek najcześciej jest odkładany na ostatnią chwilę, gdyż narzeczeni uważają, że jest to najłatwiejsza sprawa do załatwienia. Sala, goście i ubrania wygrywają z obrączkami. Natomiast należy pamięta, że ze wszystkich rzeczy, które przygotowujemy na wesele to właśnie obrączki są symbolem zawarcia związku małżeńskiego i dlatego decyzja o ich wyborze jest tak bardzo ważna. To one będą Wam towarzyszyć do końca życia. Ślub się odbędzie, wesele minie, goście się rozejdą, a obrączki już zostaną.

Aby ułatwić Wam wybór i dokonanie tej ważnej decyzji poniżej pare podpowiedzi:

1.Odpowiedni czas do zamawiania obrączek

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wchodzimy do sklepu, wybieramy, kupujemy i jest po temacie. Poniekąd jest to prawda. Natomiast jubilerzy mają w ofercie nawet do kilkuset modeli obrączek więc wybór tych wyjątkowych, może okazać się stosunkowo trudny, na pewno dla kobiet :). Dodatkową kwestią, która może skomplikować sprawę jest rozmiar obrączki - jest ponad 20 możliwych rozmiarów. Ze względu na to salony nie posiadają „na stanie” tak dużego asortymentu. Możemy dokonać wyboru na podstawie wzorników i wtedy zamówić konkretny model i rozmiar. Okres oczekiwanie to mniej więcej 14-20 dni roboczych, pod warunkiem, że ślub jest „poza sezonem”. W okresie „natężenia” ślubów - czerwiec, sierpień, wrzesień - okres ten może wydłużyć się nawet do 2 miesięcy. Aby uniknąć stresu związanego z oczekiwaniem na wymarzone obrączki najlepiej zdecydować się na ich wybór minimum 3 miesiące przed ślubem.

2. Rodzaje obrączek

Żeby nosić obrączki z radością należy przed ich wyborem dobrze zastanowić się co konkretnie chcielibyśmy codziennie oglądać na swoim palcu. Wygoda, efektywny wygląd czy może dopasowanie do pierścionka zaręczynowego? Te kwestie trzeba przemyśleć przed ostateczną decyzją, w dodatku, że mamy kilka rodzai obrączek. Np. klasyczne, grawerowane, ze złota łączonego, z kamieniami, z tytanu bądź z białego złota. Wybór może być trudny.

3. Na co warto zwrócić uwagę

Tak jak już wspominałam 3 miesiące to bezpieczny okres na wybór obrączek. Należy rozejrzeć się w internecie bądź u jubilerów w kwestii oferty, bo w momencie poszukiwać okazać się może, że macie inne wizję. I tutaj pojawia się pierwsza lekcja życiowego kompromisu :). Może warto podpytać doświadczonych, w tym temacie znajomych, skorzystać z poleconych salonów. Bardzo ważne jest by przy wyborze obrączek grawerowanych lub wykonanych ze złota łączonego były  one zrobione „techniką bezszwową”. Nie posiadają one wtedy na obwodzie miejsca łączenia. Niektóre obrączki mogą być wypukłe wewnątrz czyli zaokrąglone od środka. Jest to dość cenne gdyż podnosi komfort noszenia.

4. Gdzie kupić obrączki?

Tak jak juz wspominałam obrączki to rzecz, która po całej ceremonii zaślubin będzie Wam towarzyszyła już w życiu codziennym. Na pewno nie powinniśmy kupować obrączek u nie sprawdzonego sprzedawcy bądź w niemożliwie okazyjnej cenie. Najlepiej wyboru dokonać w specjalistycznej firmie jubilerskiej. Już sama obsługa salonu w zakresie wiedzy i jakości świadczonych usług może pomóc Wam w wyborze. Jeżeli osoba obsługująca jest kompetentna i potrafi odpowiedzieć na wszelkie pytanie oraz sama udziela wielu informacji zarówno o zaletach jak i wadach konkretnego modelu możecie być pewni, że nie próbuje Wam sprzedać obrączek za wszelką cenę. Dobry doradca oprócz zachwalania opowie Wam również co może się przydarzyć podczas eksploatacji i także wyjaśni co możecie robi, by obrączki przez długi czas cieszyły oczy i pięknie się prezentowały.

5. Problemy po odbiorze

Najczęściej spotykanym problemem po odbiorze obrączek jest rozmiar! Zdarza się, że od momentu zamówienia do momentu odbioru palce napuchną bądź zeszczupleją. Często temperatura na zewnątrz może mieć na to wpływ - składamy zamówienie w dni chłodne, a odbieramy w upalne bądź odwrotnie. Czynniki zewnętrzne, zmęczenie bądź choroba również mogą mieć znaczenie. W takiej sytuacji nie należy panikować gdyż najczęściej po jakimś czasie wszystko wraca do normy. Gorzej jeżeli ślub tuż, tuż, a my obrączki nie możemy wsunąć na palec. W takiej sytuacji dobrze jeżeli możemy liczyć na pomoc firmy jubilerskiej - dobre firmy gwarantują  pomoc i korektę rozmiaru.

6. Cena

To już kwestia indywidualna. Tak samo jak w kwestii samego pierścionka zaręczynowego można wydać krocie bądź przeznaczyć na obrączki trochę mniej, a pozostałe pieniądze wyda, na przykład, na piękną podróż poślubną :). Najważniejsze jest to, żeby obrączki Wam się podobały i spełniały wszelkie wymagania dotyczące ich późniejszego użytkowania. Pamiętajcie obrączki pozostaną z Wami już na na zawsze.

Do usłyszenia!