Powrót

 

Tym razem coś dla Panów poszukujących wskazówek.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy - to temat spędzający sen z powiek niejednemu mężczyźnie szykującemu się do wyboru pierścionka dla swojej ukochanej. 

Niejednokrotnie miałam okazję rozmawiać z zainteresowanymi w tym temacie. Powiem jedno - mężczyźni dzielą się na dwa rodzaje - na tych, którzy doskonale wiedzą czego chcą i jedyny problem to ten, w taki sposób kupić dobry rozmiar oraz tych, którzy chcą, ale nie mają pojęcia czego.

Może to być naprawdę zabawny widok, kiedy mężczyzna musi dokonać wyboru zakupu pierścionka, który postawi kropkę nad „i” i diametralnie zmieni jego życie. 

Spokojnie Panowie! To jedyny taki moment, bo po zakupie i zaręczynach temat przygotowań już nie będzie powodował takiego stresu - będziecie zahartowani :)

 

Zatem jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Zobacz kilka trafnych wskazówek. 

  1. Przyjaciółka - kto zna Twoją ukochaną lepiej niż ona? Statystycznie jest to pierwsza pomoc w kwestii zakupu pierścionka. Jest najpewniejsza i daje poczucie, że Twój wybór w 99% będzie  idealny. Dodatkowo jeszcze poda Ci dokładny rozmiar, który należy kupić.
  2. Siostra - jeżeli Twoja siostra dobrze zna się z przyszłą narzeczoną, to i ona może dużo pomóc, ale jeszcze lepszym wyborem będzie siostra przyszłej Panny Młodej! Podpowie rozmiar lub preferencje siostry. 
  3. Przyszła teściowa - dobry wybór ale dość ryzykowny. Mama może udźwignąć emocji i przekazać całemu światu Twoje zamiary i z niespodzianki nici.
  4. Twoja Mama - hmmmm… „Mój synek już jest taki dorosły?”, nie wiem czy mama zdąży wyjść z szoku, żeby w miarę szybko Ci pomóc, bo przecież ten czas tak szybko leci i kiedy to się wszystko wydarzyło, że Ty już nie planujesz być przy mamie do końca życia? ;)
  5. Ekspedientka w salonie jubilerskim - nie ma wątpliwości, że te kobiety mają największe doświadczenie, bo codziennie mają styczność z tym ogromnym dylematem, przed którym aktualnie Ty stoisz. Salony jubilerskie mają szeroki wybór pierścionków i z pewnością wybierzesz coś, co spełni Twoje oczekiwania. Wiele z nich oferuje zwężenie pierścionka w cenie, jeśli wybrany rozmiar okaże się jednak zbyt duży. 
  6. Spotkałam się jeszcze z innym przypadkiem - Pan pożyczył sobie jeden z pierścionków wybranki (oczywiście pod jej nieuwagę) i z nim poszedł kupić pierścionek zaręczynowy. W ten sposób dobrał rozmiar :) 

Podsumowując, nie taki diabeł straszny jakim go malują. Jeśli już podjąłeś tą poważną decyzję, to połowa sukcesu za Tobą. Wybierz tylko odpowiednią osobę do pomocy albo zrób to sam, pędź po pierścionek i zacznij się zastanawiać jak się jej teraz oświadczyć….. :) 

Nie martw się i na to znamy sposoby ale to już w kolejnym wpisie!

 

DO USŁYSZENIA!