Powrót

 

O zgrozo - Spotkanie z rodzicami!

 

Kolejnym ważnym etapem przed ostatecznym powiedzeniem sobie magicznego „tak” jest jeszcze -nieuniknione- spotkanie i zapoznanie się rodziców Panny Młodej i Pana Młodego. 

No i w tym momencie niejednokrotnie „młodym” serce podchodzi do gardła. Sami zainteresowani mieli już czas na poznanie swoich przyszłych teściów ale teraz pora aby obie strony się poznały. Każdy z nas najlepiej zna swoich rodziców i wie czego może się po nich spodziewać ale często zdarza się, że i tak boimy się jak to spotkanie przebiegnie i czym się zakończy. Czy przyszła teściowa znajdzie wspólny język z naszą mamą? Czy teściu podzieli opinie taty na temat alkoholu na weselu?

Oczywiście każdy do tematu może podchodzić inaczej i ogromne znaczenie ma fakt czy Para Młoda sama organizuje i płaci za wesele czy jednak rodzice mają swój wkład finansowy. W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z sytuacjami kiedy to wesele jest w pełni opłacane przez Młodych, i to oni, ustalają już tylko między sobą w jaki sposób ślub i wesele będzie wyglądało. W takiej sytuacji nie ma potrzeby, żeby dokładać sobie stresu i organizować spotkanie rodziców zaraz po decyzji o ślubie, gdyż jedynymi osobami decyzyjnymi jesteśmy my sami, a rodzice jedynie mogą wyrazić swoją opinie, NIC WIĘCEJ. Sytuacja wygląda z goła inaczej jeśli to rodzice obydwu stron są finansowo zaangażowani w całą uroczystość. Wtedy spotkanie jest planowane zaraz po zaręczynach aby obydwie strony mogły się dogadać i podzielić kosztami wesela. Niestety, najczęściej wiąże się to również z „mocną” ingerencją rodziców w wybory Młodych. Wtedy niestety ale wypadałoby zaprosić teściową na mierzenie sukni ślubnej, a z teściem umówić się na „sprawdzanie” jakości zamówionej wódki.

Bez względu na moment poznania się rodziców jest to mocno stresująca sytuacja dla wszystkich. 

Owszem, wszystko zależy od podejścia nie mniej jednak jest to jeszcze jedna sprawa na „check list” do zrobienia przed weselem.

Zatem czy nie lepiej chociaż przy organizacji wesela skorzystać ze sprawdzonej pomocy (AGENCJI ESA :)), która nas odciąży i pomoże? 

 

P.S. Na spotkanie Esa niestety za Was nie pójdzie :) 

 

DO USŁYSZENIA!